Hertha BSC Berlin

22. kolo Bundesligy... pátek 20:30: Hertha - Duisburg; sobota 15:30: Schalke - Bayern, Cottbus - Stuttgart, Hannover - Nürnberg, Bremen - Dortmund, Rostock - Bielefeld, Karlsruhe - Wolfsburg; neděle 17:00: Bochum - Leverkusen, Hamburg - Frankfurt

Kalendář

Diskuze

Statistika

TOPlist

Novinky

Interview: Gojko Kačar

Srb Gojko Kačar přestoupil v zimě z Vojvodiny Novi Sad a už ve druhém utkání za berlínský celek se stal jednou z jeho opor. Při triumfu ve Stuttgartu (3:1) odvedl na pozici defenzivního záložníka mnoho černé práce a navíc přihrál na vedoucí gól svému srbskému parťákovi Panteličovi. Klubový web herthabsc.de tak 22letého srbského reprezentanta vyzpovídal.

herthabsc.de: Nejprve gratulace za vítězství ve Stuttgartu. Bylo to tvé první vítězství v dresu Herthy. Jaké byli pocity?

Gojko Kačar: Děkuji za gratulaci. Nebylo to pro nás lehké utkání, po úvodní jarní porážce od Frankfurtu jsme byli pod velkým tlakem. Jsem šťastný, že jsme německému mistrovi dali tři góly. Všem jsme ukázali, že fotbal hrát umíme.

 

herthabsc.de: U prvního Panteličova gólu jsi asistoval. Jak bys nám tu akci popsal?

Kačar: Dostal jsem dobrý pas od Fabiana Lustenbergera a jen jsem to prodloužil na Marka, ten udělal zbytek. Pante je prostě výborný hráč, byl jsem moc rád, že dal dva góly.

 

herthabsc.de: Marko Pantelič pochází stejně jako ty ze Srbska. Pomáhal a pomáhá ti se začátkem tady v Berlíně?

Kačar: Ano, Marko je pro mně moc důležitý. Moc mi pomohl a hodně mi to tady usnadňuje. Jsme velcí přátelé, když se on trefí, mám radost, jako bych dal gól já.

 

herthabsc.de: Jsi už v Berlíně pár týdnů. Jaký máš dojem z Berlína i z Herthy BSC?

Kačar: Mám Berlín moc rád. Je to opravdu krásné město a taky velké. Žil jsem v Novém Sadu, který má asi půl milionu obyvatel. V Berlíně jich žije víc jak čtyři miliony, to je znatelný rozdíl. Bohužel jsem z Berlína neviděl úplně to vše zajímavé, ale určitě to není definitivní. A co se týče Herthy, tak jsem moc rád, že můžu hrát za takovýto velký klub.

 

herthabsc.de: Bydlíš stále na hotelu, nebo už jsi se přestěhoval do nějakého bytu?

Kačar: Jsem sice ještě v hotelu, už brzy si ale najdu nějaký byt. Marko mi snad s tím pomůže a myslím, že to už to nebude trvat dlouho a najdu si něco tak akorát.

 

herthabsc.de: Minulou středu jsi podruhé nastuopil za srbskou reprezentaci. Co to pro tebe znamená?

Kačar: Pro mně je to moc důležité hrát za národní tým. Od dvanácti let jsem byl ve všech mládežnických výběrech a jsem samozřejmě rád, že to pokračuje i v A-týmu.

 

herthabsc.de: Srbsko se na EURO nadostalo. Koho favorizuješ na zisk titulu?

Kačar: Ano, bohužel tam scházíme. Favorité jsou pro mně hlavně Němci a Holanďané.

 

herthabsc.de: Utkání ve Stuttgartu bylo tvé druhé v Bundeslize. Jak na tebe liga zapůsobila a jaké jsou podle tebe rozdíly oproti srbské lize?

Kačar: Je to paráda, atmosféra na stadionech je přímo grandiózní. Hráči jsou jednoznačně lepší než v Srbsku.

 

herthabsc.de: Při tvé debutu proti Frankfrutu (0:3) ale nebyla atmosféra na Olympiastadionu pochopitelně tak dobrá. Ale jinak se ti tvé nové “pracoviště“ líbí?

Kačar: Stoprocentě ano, Olympiastadion je ten nejlepší a nejhezčí stadion, který jsem kdy viděl a na kterém jsem kdy hrál.

 

herthabsc.de: Nyní sem přijede Arminia Bielefeld. Bude toto utkání důležitější, než to ve Stuttgartu?

Kačar: Tři body ze Stuttgartu byly důležité, proti Bielefeldu musíme náš minulý výkon potvrdit a to bude důležité a také nejednoduché.

 

herthabsc.de: A na závěr tvůj tip...

Kačar: Myslím, že 2:0 vyhrajeme.

Žádné komentáře