Hertha BSC Berlin

22. kolo Bundesligy... pátek 20:30: Hertha - Duisburg; sobota 15:30: Schalke - Bayern, Cottbus - Stuttgart, Hannover - Nürnberg, Bremen - Dortmund, Rostock - Bielefeld, Karlsruhe - Wolfsburg; neděle 17:00: Bochum - Leverkusen, Hamburg - Frankfurt

Kalendář

Diskuze

Statistika

TOPlist

Novinky

Shrnutí zimního přestupního okna

V Berlíně bylo v zimní pauze rušno, probíhaly neustálé spekulace, dva hráči odešli a pět jich přišlo.

Odchody

Christian Müller

23letý berlínský rodák se hlavně kvůli vleklým zdravotním lapáliím nedokázal po čtyři sezóny v Hertě prosadit, a tak v půli ledna přestoupil do Energie Cottbus, které by měl pomoci v jarním boji o záchranu.

 

Gilberto

Brazilskému reprezentantovi měla v červnu končit v Hertě smlouva, a tak se celou zimní přestávku spekulovalo o jeho odchodu. Nejprve to byla Benfica Lisabon a AS Řím, poté Manchester United. Nakonec však 31letý levý záložník či obránce zakotvil v londýnském Tottenhamu, kde se sejde s bývalým spoluhráčem z Berlína Kevinem Boatengem. Přestup se nakonec v posledním dnu přestupního okna uskutečnil i přes problémy se zdravotní prohlíkou, Spurs za Gilberta zaplatili sumu pohybující se okolo 2,5 milionu €.

Příchody

Raffael

O brazilského útočníka Raffaela měl trenér BSC Lucien Favre zájem už v létě, ale tehdy jednání ztroskotala na nezájmu Raffaelova klubu FC Zürich. Ani v zimě jednání neprobíhala zrovna ideálně, ale zkraje ledna nakonec licitování ohledně ceny skončilo zdráně a FCZ přistoupil na cenu 4,5 milionu Euro. 22letý střelec podepsal v Berlíně smlouvu do roku 2012 a dostal dres s číslem 10. V jarní části Bundesligy by měl rozhýbat na podzim statickou ofenzivu Herthy.

 

Gojko Kačar

Posilou do středu zálohy se stal teprve 21letý Gojko Kačar. O srbského reprezentanta, který umí zaskočit i na pozici stopera, mělo zájem více klubů, ale v konkurenci například Hannoveru nebo CSKA Moskva vyhrála Hertha, která tak zaplatila Vojvodině Novi Sad 3 miliony Euro. Kačar podepsal s Herthou smlouvu do června 2012 a dostal dres s číslem 44.

 

Valeri Domovchiyski

Vedle Raffaela posílil útok Herthy také 21letý Bulhar Valeri Domovchiyski. Bulharský reprezentant přišel z Levski Sofia, kde v 72 utkáních vstřelil 42 branek, na hostování do konce sezóny s následnou přestupní opcí.

 

Bryan Arguez

Posilou na pozici defenzivního záložníka je 19letý Američan Bryan Arguez. Reprezentant americké “20“ byl v týmu na zkoušce na soustředění ve Španělsku a svými výkony v přátelských utkáních si vysloužil kontrakt. Ten potrvá do konce sezóny 2010/11, Hertha za Argueze zaplatila DC Waschington United 200 tisíc Euro.

 

Rudolf Skácel

Po Gilbertově odchodu se vedení začalo shánět po náhradě, kterou se podle předpokladů měl stát Jacek Krzynówek z Wolfsburgu. Nakonec ale vedení BSC zalovilo v Anglii, konkrétně v druholigovém FC Southampton, z kterého přivedlo českého záložníka Rudolfa Skácela. 28letý trojnásobný reprezentant zatím přichází pouze na půlroční hostování, ale podle předpokladů by Hertha měla v létě uplatnit opci na přestup, kterou hostování zahrnuje. Aklimatizaci by Skácelovi měl ulehčit brankář Jaroslav Drobný, s kterým se zná ještě z reprezentace do 21 let, která v roce 2002 triumfovala na Euru.

Žádné komentáře