Hertha BSC Berlin

22. kolo Bundesligy... pátek 20:30: Hertha - Duisburg; sobota 15:30: Schalke - Bayern, Cottbus - Stuttgart, Hannover - Nürnberg, Bremen - Dortmund, Rostock - Bielefeld, Karlsruhe - Wolfsburg; neděle 17:00: Bochum - Leverkusen, Hamburg - Frankfurt

Kalendář

Diskuze

Statistika

TOPlist

Zápasy

Hertha vyhrála v Kaiserslauternu

1. FC Kaiserslautern - Hertha BSC Berlin 0:1 (0:1)

V předposledním přípravném utkání zvítězila Hertha na půdě druholigového Kaiserslauternu 1:0 díky gólu Raffaela z první půle. Trenér Favre se musel obejít bez kvarteta Friedrich, Gilberto, Pantelič, Ebert, kteří ani do Pfalze neodcestovali. Debut si tak v den svých 21. narozenin mohla odbít nová posila Gojko Kačar.

Ďáblové z Betzenbergu začali utkání aktivněji, ale žádnou vážnější příležitost si nevypracovali a zhruba od patnácté minuty začala hrát podle předpokladu prim Hertha. Obraně domácích dělali problémy především aktivní Ede a Piszczek. Gólu se Berlíňané dočkali v 28. minutě, kdy se Raffael probil středem obrany a střelou ze šestnácti metrů nedal brankáři FCK Sippelovi žádnou šanci. Do konce poločasu si už jen vypracovali dvě příležitosti domácí, ale s hlavičkami Rundströma a Schönheima neměl Jaroslav Drobný v brance BSC téměř žádné problémy.

I po přestávce vítězily především obrany nad útoky, a tak se šancí urodilo jen poskrovnu. Největší šanci Kaiserslauternu na vyrovnání měl Reinert, ale z dobré střelecké pozice si vylámal zuby na pozorném Drobným. Na druhé straně měl dobrou příležitost po spolupráci s Grahnem Mineiro, ale když ani on nerozvlnil síť, skončilo utkání nejtěsnějším rozdílem ve prospěch Herthy.

Poslední přípravný zápas před sobotním startem jarní části Bundesligy odehraje Hertha v úterý od 18:30 na Amateurstadionu, soupeřem jí bude Germania Schöneiche.

Branka: 28. Raffael

Sestava Herthy: Drobný - Chahed, Simunič, von Bergen (46. Arguez), Fathi - Kačar (64. Bieler), Dardai (74. Mineiro), Piszczek (46. Lustenberger), Ede (74. Traore), Raffael - Lima (57. Grahn)